Jsem ve znamení blýžence!
Je to výborná stránka sem zaní pišný!
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

cheaty do postal 2

Postal 2
Zapni konzolu zmáčknutím [Shift]+[@] nebo [Shift]+[~]. Napiš do něj SISSY pro zpřístupnění následujících cheatu:

Alamode - nesmrtelnost
PackNHeat - všechny zbraně
PayLoad - maximální munice
IAmSoLame - zbraně, munice a nezranitelnost
JewsForJesus - peníze
Jones - přidá zdraví
SwimWithFishes - přidá předměty spojené s radarem
LotsAPussy - přidá kočky
BlockMyAss - zbroj
Healthful - plné zdraví a lékárničky
Slowmo (číslo) - rychlost hry (číslo)
IFeelFree - ghost mód
LikeABirdy - létání
FireInYourHole - zapne rocket kamery
PiggyTreats - koblihy
BoyAndHisDog - psí žrádlo
IAmTheOne - přidá catnip (bullet time)
SmackDatAss - oblečení mrzáka (Gimp)
IAmTheLaw - oblečení policisty

První dva díly série Postal byly skutečně hodně konzervativní. Pokud jste snad neměli tu čest si je vyzkoušet nebo jste na ně snad již zapomněli, pak vězte, že svojí brutalitou a stylem pojetí způsobily velký rozruch. Bezesporu bychom právě Postal (ať už první nebo druhý díl) označili za jeden z nejbrutálnějších titulů herní historie. Na jednu stranu se pochopitelně našlo hodně příznivců a fanoušků, ovšem patrně ještě více radikálních odpůrců. Od vydání prvního dílu uběhlo již deset let a my pořád čekáme na třetí pokračování. To bylo oficiálně oznámeno už v roce 2005 a podle prvotních informací se mělo odehrávat v roce 2007, takže ve stejnou dobu, jako se mělo dostat na pulty obchodů. Tento termín se sice dodržet nepovedlo, ale v únoru letošního roku o sobě vývojáři dali opět znatelněji vědět. Dokonce některým novinářům v rámci veletrhu GDC v San Francisku předvedli hratelnou ukázku. Hra tedy evidentně o velký kus postoupila a my si můžeme říci, na co se máme těšit.Kde skončil druhý díl, tam začíná třetí

Úplně na konci druhého dílu kompletně zničil hlavní hrdina jedno město díky atomové bombě. Z toho důvodu se tam už v trojce pochopitelně může jen těžko navrátit. Příběh tady začíná vaším příjezdem do nového nedalekého města Catharsis. To by mělo být poměrně rozsáhlé a váš pohyb bude podobný jako v sériích Grand Theft Auto. Čeká na vás zkrátka téměř absolutní volnost. Na ulicích budete potkávat množství NPC postav, brát si úkoly, atp. Vždyť tento systém všichni dobře známe. Kromě hlavních úkolů, které zajistí postup v příběhu, se bude nabízet i množství vedlejších questů.


Váš první úkol

V hlavní roli se opět objeví starý známý Postal Dude, s nímž se již dobře známe z předchozích dílů. Fakt, že způsobil jaderný výbuch a zničil tak celé město, na něm patrně žádné šrámy nezanechal. Rozhodně ho neopustí brutalita, ani místy vtipné nápady. Jak jsme řekli v minulém odstavci, všechno tady začíná příjezdem do města Catharsis. Co nás tam čeká? Sakra, v první řadě si musíme najít nějaký job. Každému je asi nadmíru jasné, že třeba pozice pokladního v sámošce by asi nebyla ta pravá ořechová. Nakonec však neskončíte o moc lépe, protože vezmete práci v místním sex shopu a zároveň bordelu. Možná si říkáte, vždyť to by vlastně nemuselo být až tak špatné... Nemuselo, kdybyste nenastoupili na pozici uklízeče. Vaším úplně prvním úkolem tedy bude pobíhat po obchodě s vysavačem a uklízet například nečistoty v privátních pokojících. Ano, to je prostě Postal! Hned samotný úvod hry tedy bude patrně pro mnohé značně nepřípustný. Především v Americe, kde je pro veřejnost přeci jen horší vidět ve hrách odhalené ňadro, než hektolitr krve.

Tři odlišné herní styly

Abychom však o Postalu nemluvili stále pouze jako o absolutně brutální a nepřípustné hře, musíme zmínit jeden důležitý prvek. Tím je možnost volby herního stylu, resp. každý hráč má volnost v řešení jednotlivých nastanuvších situací. Nabízet se budou tři odlišné přístupy, můžete být hodný, zlý a nebo šílený. Ta poslední se bude přeci jen na Postala hodit asi nejvíc, ale volba zůstane jen na vás. Tedy abychom to upřesnili - systém nebude fungovat tak, že si na začátku zvolíte, jací chcete být a pak se podle toho budete chovat, to vůbec ne. Právě až podle toho, jak zvládnete vyřešit určité situace, se postupně bude měnit vaše „označení". Základně by vás dokonce měla hra táhnout spíše k co nejmírumilovnějšímu řešení všech situací, ale pokud se budete spoléhat čistě na své zbraně, vadit to nebude. Docela nás však zaujalo tvrzení, že celou hru by mělo být možné projít a dokončit bez jediné vraždy! V každém případě na základě vašeho chování se následně nabídnout nové možnosti. Uveďme si to pro názornost na příkladu. Jste mírumilovní a k agresivnímu útoku přistoupíte až v krajní mezi? Potom můžete například očekávat speciální mise a zaměstnání u policie. V roli vraždícího šílence na něco podobného rovnou zapomeňte. Právě v závislosti na těchto alternativách se lze dopracovat k několika různým zakončením hry.

Vizuální stránka patrně neohromí

Jak praví samotný podnadpis tohoto odstavce - od Postala 3 jednoduše nečekejte převratnou grafiku. Tady prostě půjde především o značně nevšední pojetí, brutalitu, sex a originální nápady. Hra poběží na dnes již relativně zastaralém Source enginu od Valve, jež byl použit v Half-Life 2. Pochopitelně si ho tvůrci mírně upraví a jsme docela zvědaví, jak si tento engine poradí s otevřeným světem. Ještě jsme si neřekli o jedné poměrně podstatné změně. Postal byl vždy čistokrevnou first-person střílečkou, což se nyní změní a kamera se přemístí do pohledu třetí osoby.

Originální drastické nápady chybět nebudou

Musím se přiznat, že mně osobně se předchozí díly líbily a některé okamžiky se pro mne staly opravdu památnými momenty. Například když jste nutně potřebovali tlumič na svoji brokovnici a poblíž nebylo nic jiného, než pobíhající kočka. Ano, stačilo ji chytit, nabodnout na hlaveň a hurá do akce. Uznávám, pro někoho to může být až příliš drastické, pokud se na to však koukáte se značným nadhledem, měli tvůrci opravdu dobrou fantazii. Právě takovou specifickou zajímavostí byly i zbraně. Třetí díl nabídne kromě klasické škály bouchaček opět i nové a originální kousky, řekli bychom spíše vražedné předměty. V úvodu článku jsme například zmínili onen vysavač, první pracovní nástroj. Právě ten se také stane naší úplně první zbraní. Někdo se možná diví: „Jak by mohl zrovna vysavač fungovat jako zbraň?!" Inu, jednoduše. Nepůjde totiž o nic jiného, než lehce pozměněný gravity-gun z Half-Life 2. Nejdříve tedy nějaký předmět musíte vysát (resp. nasát) a pak změníte chod a pěkně ho po někom „vystřelíte". O podobné blbůstky rozhodně nouze nebude!

PC, Xbox 360 a možná i PS3

Všechny indicie prozatím nasvědčují tomu, že bychom se opět měli dočkat solidního třetího pokračování, kterému nebude chybět „kouzlo" předchozích dílů. Teď ovšem ta horší zpráva - Postal III si nezahrajeme dříve než v roce 2009. Pokud vás tedy dnešní článek navnadil, čeká vás ještě dlouhé čekání. V letošním roce však vyjdou alespoň dvě mobilní hry na motivy Postala. A nesmíme zapomenout zmínit ani stejnojmenný film, který má na starost tolik kritizovaný Uwe Boll. Od tohoto filmového zpracování se tedy opravdu nedá ani náhodou čekat kvalitní snímek. To už si raději počkáme na rok 2009 a budeme věřit, že vývojářské studio Running With Scissors nic nepokazí. Zatímco doposud vycházely hry Postal pouze ve verzi pro PC, nyní se dočkají i majitelé konzole Xbox 360. Nedávno tvůrci dokonce potvrdili, že vážně uvažují i o verzi pro PS3